Warsztaty OD DESKI DO DESKI

11 czerwca 2021

Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 10 lat i młodzież w wieku od 11 do 14 lat na warsztaty online o tajnikach tworzenia książek! Do zobaczenia w środę 16 czerwca na facebooku.

 

Książka to świat zamknięty między okładkami. Bliskie i dalekie relacje z ludźmi, codzienność, spotkanie z przyrodą, podróże – możemy je zamienić w treść i obraz, umieścić między okładkami i stworzyć materialną rzecz – książkę. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powstaje książka? Zalążek historii rozwija się i rośnie w umyśle autora. Po jakimś czasie dołączają obrazy, to ilustrator wplata w opowieść swoją wizję, nadając formę temu co dotąd tylko wyobrażone. Ale to nie wszystko. A co z okładką? Dlaczego po niektóre książki sięgamy z radością i ciekawością, a po przeczytaniu ustawiamy z dumą na regałach? I co to znaczy, że książka jest pięknie wydana? 

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty o tajnikach tworzenia książek! Spotykamy się online na facebooku Fundacji ING Dzieciom.

Warsztaty dla dzieci w wieku 7-10 lat odbędą się w środę 16 czerwca o godz. 15:00. LINK

Warsztaty dla młodzieży w wieku 11-14 lat odbędą się w środę 16 czerwca o godz. 17:00LINK

Warsztat poprowadzi Joanna Czaplewska, ilustratorka naszej nowej publikacji "Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli" oraz Joanna Porębska, ekspertka od papieru, dzięki której Ekoopowieści wykonane są z wysokiej jakości papieru, który dodatkowo jest nieszkodliwy dla naszej planety. 

Wszystkich młodych twórców i twórczynie książek zapraszamy też do udziału w konkursie OD DESKI DO DESKI. Szczegóły znajdują się na stronie konkursu. Na Wasze prace czekamy do końca czerwca.