22 lutegolut 2021

Praca w Fundacji ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom wspiera rozwój, edukację i samodzielność dzieci i młodzieży poprzez autorskie programy fundacji i wolontariat pracowniczy ING. Jeżeli chcesz z nami realizować misję fundacji i masz pomysły, jak rozwijać jej działania, zapraszamy do naszego zespołu!

Zobacz więcej
19 styczniasty 2021

Podsumowanie naszych działań w 2020 roku

W roku 2020 pomagaliśmy dzieciom w nauce zdalnej i szpitalom w ich walce z pandemią COVID-19, ale nie tylko. Mimo że ośrodek w Wiśle musieliśmy zamknąć na kilka miesięcy, zrobiliśmy dużo, aby wesprzeć dzieci w tym trudnym czasie. Dzięki zaangażowaniu społeczności ING i naszym partnerom nie zwolniliśmy ani na chwilę. Pokazaliśmy, że razem potrafimy mobilizować się i otwierać serca dla innych.

Zobacz więcej
21 grudniagru 2020

Zamknij oczy, opowiem Ci bajkę.

Zamknij oczy, opowiem Ci bajkę. Od tych słów zaczyna się wzruszające opowiadanie pani Dominiki Paczkowskiej - Pod skrzydłami aniołów, które publikowaliśmy już na naszej stronie. Warto sobie je przypomnieć w tym wyjątkowym bożonarodzeniowym czasie. Pamiętajcie - anioły są wśród nas!

Zobacz więcej
10 grudniagru 2020

Sportowe sukcesy dzieci z niepełnosprawnościami

Sport to dla nich wolność, pokonywanie słabości, walka ze stereotypami, a przede wszystkim jeden z najważniejszych aspektów życia. Zapraszamy do lektury artykułu.

Zobacz więcej
20 listopadalis 2020

Edukacja włączająca. 5 prostych zasad na WF

Zajęcia WF to dla dzieci powinna być zabawa, zdrowa porcja aktywności fizycznej i nauka pracy w zespole. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym przedstawiamy pięć sposobów na udaną lekcję WF dla wszystkich dzieci. Eksperckich rad udziela Barbara Ragankiewicz, fizjoterapeutka i rehabilitantka dzieci z niepełnosprawnościami.

Zobacz więcej
16 październikapaź 2020

Wyniki konkursu na zimowiska

Na zimowiska, które odbędą się w 2021 roku, zapraszamy:

Zobacz więcej
25 wrześniawrz 2020

Poznaj świat, odkryj siebie!

Wspomnienia z kolonii 2020, na których gościliśmy dzieci z Wodzisławia Śląskiego Augustowa i Osieka

Zobacz więcej
16 wrześniawrz 2020

Pomarańczowa Siła wraca do gry!

Wznawiamy olimpijską edycję programu Pomarańczowa Siła, w którym zachęcamy dzieci z niepełnosprawnościami do uprawiania sportu. Szkoły, organizacje i kluby biorące udział w zabawie otrzymują sprzęt sportowy, a najaktywniejszych finalistów nagradzamy wspólnymi treningami z ambasadorami: Alicją Jeromin, Marcinem Ryszką i Michałem Polem.

Zobacz więcej
7 wrześniawrz 2020

Konkurs na zimowiska

Zapraszamy do udziału w konkursie na zimowe Turnusy Uśmiechu. Do wygrania są trzy turnusy - 12-dniowe pobyty dla grupy do 50 osób w ośrodku fundacji w Wiśle. Na Państwa pomysły czekamy do 29 września 2020 r.

Zobacz więcej
4 wrześniawrz 2020

Podsumowanie Turnusów Uśmiechu 2017-2019

„Mi się podobało, że wyjeżdżaliśmy na różne wycieczki, były miłe panie, piękne pokoje. Pięknie było i super.” – to jedna z odpowiedzi dzieci, które były u nas na Turnusie Uśmiechu w ostatnich trzech latach. Zdecydowana większość z 3220 osób, które gościliśmy w ośrodku Fundacji ING Dzieciom w Wiśle bardzo wysoko ocenia nasz program. Zapraszamy do lektury Raportu.

Zobacz więcej