16 kwietniakwi 2019

Wystartował konkurs na turnusy edukacyjne!

Do 7 maja 2019 r. do godz. 12:00 szkoły podstawowe i placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe, pracujące z dziećmi i młodzieżą ze środowisk niezamożnych, mogą wziąć udział w konkursie na pomysły na bezpłatne 12-dniowe turnusy edukacyjne.

Zobacz więcej
12 kwietniakwi 2019

Praca w Fundacji ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom wspiera rozwój, edukację i samodzielność dzieci i młodzieży poprzez autorskie programy fundacji i wolontariat pracowniczy ING. Jeżeli chcesz z nami realizować misję fundacji i masz pomysły, jak rozwijać jej działania, zapraszamy do naszego zespołu! Obecnie prowadzimy rekrutację na dwa stanowiska.

Zobacz więcej
12 kwietniakwi 2019

Znamy zwycięzców konkursu na turnusy terapeutyczne!

Na turnusy terapeutyczne jesienią 2019 roku zapraszamy ośrodki, które przedstawiły najciekawsze pomysły na zajęcia terapeutyczne i integrację społeczną dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszone pomysły.

Zobacz więcej
19 marcamar 2019

Neuro-Różnorodni - O autyzmie z różnych perspektyw

Fundacja ING Dzieciom zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 1 kwietnia 2019 r. w Katowicach. Na konferencji, zaprezentowane zostaną podstawowe informacje o spektrum autyzmu. Ekspertki opowiedzą o różnorodnych metodach pracy z dziećmi z SA oraz o swoich własnych doświadczeniach. Wspólnie zastanowimy się, jak lepiej się rozumieć i razem funkcjonować w tak zwanym neurotypowym świecie.

Zobacz więcej
15 marcamar 2019

Ogłaszamy zwycięzców konkursu na najlepsze pomysły na kolonie!

Wybraliśmy trzy inicjatywy, które realizowane będą na wakacyjnych Turnusach Uśmiechu w Wiśle.

Zobacz więcej
1 marcamar 2019

Konkurs na turnusy terapeutyczne

Zapraszamy szkoły i inne placówki, prowadzące dla stałej grupy dzieci zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i rehabilitacyjne, do składania wniosków na Turnus Uśmiechu. Turnusy Uśmiechu skierowane są do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym. Do 26 marca czekamy na pomysły na ciekawe turnusy, które będą mogły zostać zrealizowane w ośrodku fundacji w Wiśle.

Zobacz więcej
30 styczniasty 2019

Konkurs Pomarańczowa Siła 2018 rozstrzygnięty!

Dzięki drużynie ING w Biegnij Warszawo 2018 dzieci z 10 miejscowości będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych i warsztatach zdrowego odżywiania.

Zobacz więcej
21 styczniasty 2019

TBRI® - pierwszy taki obóz w Polsce

Jednym z ciekawszych Turnusów Uśmiechu w 2018 roku był pierwszy w Polsce obóz terapeutyczny z zastosowaniem metody TBRI®. Dzieci po traumach i ich nowi rodzice nauczyli się, jak korygować trudne zachowania. Rozmawiamy z Edytą Wojtasińską, trenerką i pomysłodawczynią obozu.

Zobacz więcej
11 grudniagru 2018

ING przybliża dzieciom sztukę współczesną

Fundacja Sztuki Polskiej ING i Fundacja ING Dzieciom wspólnie zachęcają nauczycieli oraz pedagogów do skorzystania z bezpłatnych egzemplarzy książki „Bałwan w lodówce”. Książce towarzyszą autorskie scenariusze, które pomogą wytłumaczyć dzieciom, czym jest sztuka współczesna.

Zobacz więcej