1 czerwcacze 2019

„Dotknij sztuki” z okazji Dnia Dziecka

Dziś otwarcie wystawy „Dotknij sztuki”, na której dzieci mogą, a wręcz powinny dotykać dzieł sztuki. I to nie tylko w Dzień Dziecka. Wystawa w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie potrwa do 20 października. Będą też warsztaty inspirowane „Bałwanem w lodówce”.

Zobacz więcej
31 majamaj 2019

Znamy zwycięzców konkursu

Ogłaszamy zwycięzców konkursu na turnusy edukacyjne, które odbędą się jesienią 2019 roku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszone pomysły.

Zobacz więcej
13 majamaj 2019

„Neuro-Różnorodni - O autyzmie z różnych perspektyw” - nagranie

W przeddzień Światowego Dnia Świadomości Autyzmu zorganizowaliśmy spotkanie pt. „Neuro-Różnorodni. O autyzmie z różnych perspektyw”. Na naszym kanale na youtube prezentujemy nagrania prezentacji z naszego spotkania.

Zobacz więcej
23 kwietniakwi 2019

Fundacja ING Dzieciom partnerem najnowszego numeru „Kosmosu dla Dziewczynek”

Kosmos jest pełny świetnych inicjatyw! Miło nam poinformować, że Fundacja ING Dzieciom jest partnerem najnowszego numeru (10) magazynu „Kosmos dla Dziewczynek”, którego tematem jest bogactwo.

Zobacz więcej
16 kwietniakwi 2019

Wystartował konkurs na turnusy edukacyjne!

Do 7 maja 2019 r. do godz. 12:00 szkoły podstawowe i placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe, pracujące z dziećmi i młodzieżą ze środowisk niezamożnych, mogą wziąć udział w konkursie na pomysły na bezpłatne 12-dniowe turnusy edukacyjne.

Zobacz więcej
12 kwietniakwi 2019

Praca w Fundacji ING Dzieciom

Fundacja ING Dzieciom wspiera rozwój, edukację i samodzielność dzieci i młodzieży poprzez autorskie programy fundacji i wolontariat pracowniczy ING. Jeżeli chcesz z nami realizować misję fundacji i masz pomysły, jak rozwijać jej działania, zapraszamy do naszego zespołu! Obecnie prowadzimy rekrutację na dwa stanowiska.

Zobacz więcej
12 kwietniakwi 2019

Znamy zwycięzców konkursu na turnusy terapeutyczne!

Na turnusy terapeutyczne jesienią 2019 roku zapraszamy ośrodki, które przedstawiły najciekawsze pomysły na zajęcia terapeutyczne i integrację społeczną dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszone pomysły.

Zobacz więcej
19 marcamar 2019

Neuro-Różnorodni - O autyzmie z różnych perspektyw

Fundacja ING Dzieciom zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 1 kwietnia 2019 r. w Katowicach. Na konferencji, zaprezentowane zostaną podstawowe informacje o spektrum autyzmu. Ekspertki opowiedzą o różnorodnych metodach pracy z dziećmi z SA oraz o swoich własnych doświadczeniach. Wspólnie zastanowimy się, jak lepiej się rozumieć i razem funkcjonować w tak zwanym neurotypowym świecie.

Zobacz więcej
15 marcamar 2019

Ogłaszamy zwycięzców konkursu na najlepsze pomysły na kolonie!

Wybraliśmy trzy inicjatywy, które realizowane będą na wakacyjnych Turnusach Uśmiechu w Wiśle.

Zobacz więcej
1 marcamar 2019

Konkurs na turnusy terapeutyczne

Zapraszamy szkoły i inne placówki, prowadzące dla stałej grupy dzieci zajęcia edukacyjne, terapeutyczne i rehabilitacyjne, do składania wniosków na Turnus Uśmiechu. Turnusy Uśmiechu skierowane są do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym. Do 26 marca czekamy na pomysły na ciekawe turnusy, które będą mogły zostać zrealizowane w ośrodku fundacji w Wiśle.

Zobacz więcej