OD DESKI DO DESKI - Konkurs dla dzieci!

1 czerwca 2021

Z okazji Dnia Dziecka, zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-14 lat do udziału w konkursie na najpiękniejszą, najoryginalniejszą, własnoręcznie wykonaną książkę! Mamy też dla Was zaplanowane warsztaty o tym, jak zaprojektować i wykonać książkę od deski do deski.

 

Książka to świat zamknięty między okładkami. Bliskie i dalekie relacje z ludźmi, codzienność, spotkanie z przyrodą, podróże – możemy je zamienić w treść i obraz, umieścić między okładkami i stworzyć materialną rzecz – książkę. Czy zastanawialiście się kiedyś jak powstaje książka? Zalążek historii rozwija się i rośnie w umyśle autora. Po jakimś czasie dołączają obrazy, to ilustrator wplata w opowieść swoją wizję, nadając formę temu co dotąd tylko wyobrażone. Ale to nie wszystko. A co z okładką? Dlaczego po niektóre książki sięgamy z radością i ciekawością, a po przeczytaniu ustawiamy z dumą na regałach? I co to znaczy, że książka jest pięknie wydana? 

Wraz z Fundacją Sztuki Polskiej ING zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie „OD DESKI DO DESKI”. Spróbujcie swoich sił w tworzeniu własnej książki. 

Konkursowi towarzyszy otwarty dla wszystkich chętnych warsztat z Joanną Czaplewską, ilustratorką naszej najnowszej książki „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” i Joanną Porębską, ekspertką od papieru, która zadbała o to, żeby papier użyty do książki był piękny, a jednocześnie dobry dla naszej planety. Na warsztacie zdobędziecie praktyczną wiedzę potrzebną do wykonania zadania. Będzie też okazja do zadania pytań naszym ekspertkom. 


Regulamin i wszystkie szczegóły znajdują się na stronie konkursu. Na Wasze prace czekamy do końca czerwca.