Spotkanie autorskie z Justyną Bednarek na Targach Książki w Katowicach

9 listopada 2021

W tym roku razem z ING Bankiem Śląskim wydaliśmy wyjątkową książkę o ekologii. Zapraszamy Was na spotkanie z "Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli" i jej autorką - lubianą przez wszystkie dzieci Justyną Bednarek. Szukajcie nas na Targach Książki w Katowicach, które odbędą się w dniach 12-14.11.21.

Jedna z najchętniej czytanych autorek książek dla dzieci napisała historię, która daje jasny przekaz - dzisiaj ekologiem musi być każdy z nas. Wszystko co powinniśmy wiedzieć, opowiedzą nam Matylda i jej brat bliźniak Marcel, uczniowie szkoły w Pietruszkowej Woli i główni bohaterowie książki.

W dziewięciu rozdziałach poznajemy główne bolączki współczesności. Są nimi skażenie powietrza smogiem, wszędobylski plastik, ocieplenie klimatu, konsumpcjonizm i złe traktowanie zwierząt. Czytelnicy poznają też dobre praktyki promowane przez ekologów i aktywistów: jak dać drugie życie rzeczom, jaką moc ma pomaganie i współdzielenie dóbr oraz o tym, że najlepszych prezentów nie kupi się w sklepie.

Na spotkaniu z Justyną Bednarek, autorką „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” dowiemy się jak podejmować mądre i dobre decyzje, które pomogą światu wrócić do klimatycznej równowagi. Wiemy przecież, że nawet mało istotne decyzje mają moc ratowania świata, gdy swoje nawyki zmienia całe społeczeństwo.„Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” Justyny Bednarek wydana nakładem Fundacji ING Dzieciom oraz ING Banku Śląskiego to ciepła opowieść dla dzieci  z mocnym przekazem, że eko to nie moda - to ratunek.

Zapraszamy na spotkanie w niedzielę 14. listopada o godzinie 13.00

Spotkanie poprowadzi Aldona Radomska-Paluchowska.