Moje Środowisko - nowy konkurs grantowy dla wolontariuszy ING

2 listopada 2021

W tym roku Fundacja ING Dzieciom wspólnie z ING Bankiem Śląskim utworzyła fundusz o wartości 300 tysięcy złotych na nowy konkurs wolontariacki dedykowany projektom na rzecz ochrony klimatu. To część działań wpisanych w Deklarację Ekologiczną ING 2021.

Wolontariat pracowniczy ING ma długą tradycję. To 15 lat działań wolontariuszy i ponad 900 zrealizowanych projektów w kilku kategoriach: sportowej, remontowej, edukacyjnej i ekologicznej. Moje Środowisko, czyli program dedykowany wyłącznie projektom ekologicznym, to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie społeczności ING sprawami związanymi z ekologią i ochroną środowiska naturalnego.

Jakie działania wspiera program Moje Środowisko? Przyznajemy granty w wysokości do 15.000 złotych na projekty w obszarach zagospodarowania przestrzennego, ochrony i wsparcia zwierząt, ochrony różnorodności biologicznej, zwiększenia świadomości o ekologii wśród dzieci i młodzieży oraz zagospodarowanie wody opadowej.

Program Moje Środowisko sfinansuje kilkadziesiąt inicjatyw ekologicznych rocznie, a każda z nich wpłynie na poprawę sytuacji klimatycznej. Liczymy na to, że w całej Polsce będą powstawały hotele dla dzikich zapylaczy, szkolne ogrody warzywne i sensoryczne, zbiorniki odprowadzające deszczówkę i inne ciekawe eko-projekty. Program ma także wspierać edukację dzieci i młodzieży, dzięki czemu młode pokolenia będą dokonywały ekologicznych wyborów i od najmłodszych lat nauczą się dbać o środowisko naturalne. Do takich działań łączących wszystkie pokolenia zachęca również wydana przez nas książka „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli*” – mówi Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu Banku i Prezes Fundacji ING Dzieciom.

Czekamy na projekty wolontariuszy ING  🧡