Znamy zwycięzców konkursu

31 maja 2019

Ogłaszamy zwycięzców konkursu na turnusy edukacyjne, które odbędą się jesienią 2019 roku. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zgłoszone pomysły.

 

Zwycięzcy:

Szkoła Podstawowa w Rzepedzi „Górskie przygody z uśmiechem na twarzy”
Uczniowie przede wszystkim będą spędzać czas w plenerze, poznawać przyrodę, prowadzić obserwacje terenowe, uczyć się korzystania z mapy, rozwiązywać zadania indywidualnie i zespołowo.
21 października – 1 listopada 2019 r.

Szkoła Podstawowa w Pogorzałkach „Z Podlasia na Śląsk - zakręceni kulturowo”
Uczestnicy turnusu skupią się na rozwijaniu swoich umiejętności posługiwania się językiem ojczystym oraz technologiami informacyjno-komunikacyjnymi (TIK). Uczniowie we współpracy z nauczycielami stworzą m.in. bloga z relacjami z turnusu oraz grę terenową.
4 listopada – 15 listopada 2019 r.

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej „Aktywnie i kreatywnie”
Zajęcia na turnusie będą składać się z kilku modułów: Mistrz programowania, Świat sztuki teatralnej, Pogłówkuj – zajęcia grupowe z wykorzystaniem gier logicznych i edukacyjnych oraz Szachy. Oczywiście nie zabraknie też zajęć sportowych.
18 listopada – 29 listopada 2019 r.

Zespół Szkół Specjalnych nr 42 w Zabrzu Szkoła Podstawowa nr 47, Specjalna dla Uczniów Niesłyszących i Słabosłyszących
„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Udział w turnusie pomoże dzieciom w przezwyciężaniu trudności w funkcjonowaniu społecznym, nauczy właściwego stosowania zasad, współpracy w grupie, budowania pozytywnych relacji. Uczniowie wezmą udział w warsztatach pieczenia chleba, robótek ręcznych – spróbują swoich sił w gręplowaniu, przędzeniu, zwijaniu, tkaniu na krosnach oraz filcowaniu. 
2 grudnia – 13 grudnia 2019 r.
 

Szczegóły na podstronie konkursu.