Konkurs na terapeutyczne Turnusy Uśmiechu

4 listopada 2019

Ruszył konkurs na terapeutyczne Turnusy Uśmiechu

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na terapeutyczne Turnusy Uśmiechu. Do wygrania jest pięć turnusów - 12-dniowych pobytów dla grupy do 50 osób w ośrodku fundacji w Wiśle. Na Państwa pomysły czekamy do 26 listopada 2019 r.

Fundacja ING Dzieciom od czternastu lat organizuje w swoim ośrodku w Wiśle bezpłatne pobyty dla dzieci i młodzieży, w ramach autorskiego programu Turnusy Uśmiechu. Celem konkursu jest realizacja najciekawszych pomysłów na kolonie dla dzieci ze środowisk o trudnej sytuacji społeczno-ekonomicznej. Fundacja oferuje miejsce, przejazd grupy i pokrywa koszty całego pobytu. Wnioskujący zgłasza swój pomysł oraz zobowiązuje się do jego realizacji. Zorganizowanie grupy (od 40 do 50 osób) oraz zapewnienie kadry opiekunów i wychowawców należy do wnioskującego.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Wnioskodawcą mogą być tylko placówki edukacyjne oraz organizacje pozarządowe działające w zakresie prowadzenia codziennych zajęć edukacyjnych, terapeutycznych i rehabilitacyjnych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym, w szczególności szkoły specjalne, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, ośrodki edukacyjno-rehabilitacyjno-wychowawcze, fundacje i stowarzyszenia prowadzące ośrodki pracy dziennej z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną fizycznie i intelektualnie.

Wnioskodawcą nie może być jednostka, szkoła ani organizacja, która uczestniczyła w Turnusach organizowanych przez Fundację ING Dzieciom w latach 2017 –2019 i/lub została zakwalifikowana do udziału w innym Turnusie Uśmiechu w roku 2020.

Wnioskodawcą nie może być organizacja prowadząca działalność polityczną, związkową czy wyznaniową.

Termin składania wniosku upływa 26 listopada 2019 r. o godz. 12:00 (w południe).

W konkursie na kolonie do wygrania jest 5 turnusów:

  • od 19 kwietnia do 30 kwietnia 2020 r.
  • od 4 maja do 15 maja 2020 r.
  • od 18 maja do 29 maja 2020 r.
  • od 1 czerwca do 12 czerwca 2020 r.
  • od 15 czerwca do 26 czerwca 2020 r.

Zapraszamy na podstronę programu i do zapoznania się ze szczegółami naszego konkursu.