Ekologiczno-przyrodnicze Pasieki

13 grudnia 2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Pasiekach od 18 listopada do 2 grudnia 2017 r. gościli na edukacyjnym Turnusie Uśmiechu w Wiśle. "Turnus Uśmiechu w kolorach gór" stawiał na edukację ekologiczno-przyrodniczą dzieci.

Dzieci z Pasiek swój pobyt w Wiśle spędzały bardzo aktywnie. Liczne wycieczki w góry, jazda na łyżwach, wizyty na basenie, gra w piłkę nożną dostarczyły dzieciom dużo frajdy. Uczniowie zdobyli też nowe umiejętności - tworzyli własne grafiki w Muzeum Drukarstwa w Cieszynie, malowali świąteczne bombki. Żaden Turnus Uśmiechu nie obyłby się bez dania dzieciom możliwości zyskania nowej wiedzy.

 

 

Nauczyciele z Pasiek postawili na edukację ekologiczno-przyrodniczą. Pierwszym punktem zwiedzania przez grupę okolic Wisły był Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Istebnej. Dzieci obejrzały film o Nadleśnictwie Wisła, dowiedziały się więcej o specyfice położenia Wisły i występujących na terenie Beskidu Śląskiego wód. Miały też okazję zobaczyć z bliska zwierzęta zamieszkujące wiślańskie lasy. W Centrum Pasterskim w Koniakowie uczniowie poznali tajniki wypasu i hodowli owiec oraz właściwej produkcji oscypków. Dzieci degustowały różne rodzaje serów. Zobaczyły również jak obrabiana jest owcza wełna, a następnie własnoręcznie wykonały z niej aniołki i pompony. Podczas zajęć lekcyjnych w ośrodku nauczyciele Szkoły Podstawowej w Pasiekach przedstawiali uczniom ekosystem gór Beskidu Śląskiego. W zajęcia wplecione zostały elementy plastyczne - dzieci utrwalały poznane zwierzęta na swoich pracach.