Pomarańczowa Siła

Wybiegane możliwości

 

Pomarańczowa Siła

 

Pomarańczowa Siła to wsparcie pracowników ING dla dzieci, które chcą być aktywne. To szansa na poznanie różnych dyscyplin sportu, wyprawę na rajd rowerowy czy nową formę rehabilitacji.

O programie

 

Drużyna ING co roku uczestniczy w „Biegnij Warszawo” − 10 kilometrowym biegu i 5 kilometrowym marszu, które przekładają się na zajęcia sportowe dla dzieci w całej Polsce.

Pracownicy ING promują zdrowy i aktywny styl życia, a każdy uczestnik Pomarańczowej Drużyny zwiększa pulę środków, którymi Fundacja ING Dzieciom wspiera pomysły organizacji społecznych.

Organizacje - rekomendowane przez pracowników ING - mogą zgłaszać swoje projekty w konkursie Pomarańczowa Siła. Ogłaszamy go pod koniec roku.

 

Jak to działa?

 

Wnioski złożone w ramach konkursu Pomarańczowa Siła w pierwszej kolejności ocenia komisja, składająca się z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, wolontariuszy i biegaczy ING oraz Fundacji ING Dzieciom. Następnie wybrane projekty poddane są głosowaniu, w którym może wziąć udział każdy pracownik ING.  W tym roku głosowało 1 137 osób!

W 2018 roku w Biegnij Warszawo uczestniczyła rekordowa liczba pracowników ING: pobiegło 708 osób, a maszerowało 585 osób. Za każdą z nich ING Bank Śląski przekazał Fundacji ING Dzieciom darowiznę – łącznie 100 050 zł .

Cała ta kwota w drodze konkursu została przekazana organizacjom na 10 różnych inicjatyw. Dziś dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych i warsztatach zdrowego odżywiania. Pływanie, piłka ręczna, sport stacking, zumba, joga, kolarstwo, narty czy badminton dla osób poruszających się na wózkach to tylko część atrakcji.

 

Wybiegane możliwości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomarańczowa Drużyna z roku na rok zyskuje na popularności. Biegnij Warszawo to świetna okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, oraz do spotkań z pracownikami ING z całej Polski, a wszyscy tego dnia biegną i maszerują dla dzieci.

 

Więcej o Pomarańczowej Sile

 

Opisy zwycięskich projektów realizowanych w 2019 roku
O Pomarańczowej Sile w 2018 roku
Sprawozdania z realizacji projektów w 2019 roku prosimy składać poprzez formularz online w terminie do 15.09.2019 r. LINK do formularza
Regulamin konkursu "Pomarańczowa Siła 2018": LINK