Pomarańczowa Siła

Wybiegane możliwości

 

Pomarańczowa Siła

 

Pomarańczowa Siła to wsparcie pracowników ING dla dzieci, które chcą być aktywne. To szansa na poznanie różnych dyscyplin sportu, wyprawę na rajd rowerowy czy nową formę rehabilitacji.

O programie

 

Drużyna ING co roku uczestniczy w „Biegnij Warszawo” − 10 kilometrowym biegu i 5 kilometrowym marszu, które przekładają się na zajęcia sportowe dla dzieci w całej Polsce.

Pracownicy ING promują zdrowy i aktywny styl życia, a każdy uczestnik Pomarańczowej Drużyny zwiększa pulę środków, którymi Fundacja ING Dzieciom wspiera pomysły organizacji społecznych.

Organizacje - rekomendowane przez pracowników ING - mogą zgłaszać swoje projekty w konkursie Pomarańczowa Siła. Ogłaszamy go pod koniec roku.

 

Jak to działa?

 

Wnioski złożone w ramach konkursu Pomarańczowa Siła w pierwszej kolejności ocenia komisja, składająca się z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, wolontariuszy i biegaczy ING oraz Fundacji ING Dzieciom. Następnie wybrane projekty poddane są głosowaniu, w którym może wziąć udział każdy pracownik ING.  W tym roku głosowało 1 137 osób!

W 2018 roku w Biegnij Warszawo uczestniczyła rekordowa liczba pracowników ING: pobiegło 708 osób, a maszerowało 585 osób. Za każdą z nich ING Bank Śląski przekazał Fundacji ING Dzieciom darowiznę – łącznie 100 050 zł .

Cała ta kwota w drodze konkursu została przekazana organizacjom na 10 różnych inicjatyw. Dziś dzieci uczestniczą w dodatkowych zajęciach sportowych i warsztatach zdrowego odżywiania. Pływanie, piłka ręczna, sport stacking, zumba, joga, kolarstwo, narty czy badminton dla osób poruszających się na wózkach to tylko część atrakcji.

 

Wybiegane możliwości

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pomarańczowa Drużyna z roku na rok zyskuje na popularności. Biegnij Warszawo to świetna okazja do wspólnego spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi, oraz do spotkań z pracownikami ING z całej Polski, a wszyscy tego dnia biegną i maszerują dla dzieci.

 

Więcej o Pomarańczowej Sile

 

Pomarańczowa Siła w 2019 roku Regulamin konkursu: LINK

W 2018 roku 708 biegaczy i 585 maszerujących pracowników ING siłą własnych mięśni zebrało rekordową kwotę 100 050 zł, które w wyniku głosowania trafiły w 2019 roku do 10 organizacji promujących aktywny i zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży. Dzieci pływały, jeździły na nartach, na rowerach, grały w piłkę ręczną, tańczyły zumbę, ćwiczyły jogę i uprawiały wiele innych dyscyplin, a oprócz tego uczyły się zdrowego odżywiania. Poniżej opis trzech ze zrealizowanych projektów.

 

Białe szaleństwo

Zaczęło się od niepewności. Wiosenna pogoda jaka panowała na stoku w Batorzu, stawiała pod znakiem zapytania realizację projektu „Białe szaleństwo - cała szkoła jeździ na nartach” Stowarzyszenia Miłośników Sportu w Stróży. Było wyjątkowo ciepło, ale dzięki przychylności właściciela stoku, udało się utrzymać narciarskie warunki i zorganizować szkółkę dla ponad 200 uczniów klas III-VIII ze szkoły w Stróży. Przez pięć dni dzieci nie tylko nauczyły się jazdy na nartach, ale poznały także „dekalog narciarski” i zintegrowały się, spędzając czas na rozmowach, wymianie wrażeń i doświadczeń, wspólnych ogniskach i rozgrzewając się gorącą herbatą w przerwach pomiędzy zjazdami.

 

Zakochani w rowerach

„Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód” - te słowa Alberta Einsteina stały się mottem projektu „Rowelove. Pomarańczowa siła na dwóch kółkach”. Jego organizatorem jest Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury, a pomysł zrodził się z chęci zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży w ciekawy sposób. Inicjatywa przerodziła się w akcję społeczną, która zaangażowała kilkaset osób. W ramach projektu zrealizowano kilka ciekawych wydarzeń: od warsztatów z historii kolarstwa, zasad bezpieczeństwa, podstaw mechaniki rowerowej począwszy, przez spotkania z pasjonatami i wspólne wycieczki, na przygotowywaniu zdrowych przekąsek skończywszy. Uczestnikom na długo w pamięci pozostaną spotkania z ludźmi, dla których rower stał się sposobem na życie. Mistrz Polski w akrobatyce rowerowej Piotr Bielak i Marek Konwa - Mistrz Polski MTB dali wszystkim ogromną dawką pozytywnej energii i inspiracji. Łącznie z zajęć skorzystało ponad 430 osób. Zdecydowana większość to dzieci w wieku 5-16 lat (380 osób), ale też osoby dorosłe - głównie rodzice, którzy współuczestniczyli i pomagali przy niektórych inicjatywach.

 

"Turbo Dzieciaki"

Świetną okazją do integracji wokół sportu był także projekt „Turbo Dzieciaki” organizowany przez Miejski Klub Sportowy w Imielinie. Klub zapewnił dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową zajęcia sportowe. Przedsięwzięcie o tyle ważne, że w najbliższej okolicy Imielina brakowało zajęć o podobnym charakterze. A wyjątkowości tej inicjatywie dodała dyscyplina jaką był parabadminton. Od 1 marca do 31 sierpnia odbywały się cykliczne, cotygodniowe spotkania treningowe prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Wzięło w nich udział 10 osób w wieku 9-18 lat. Treningi jednak to nie wszystko - zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogli wziąć udział w konsultacjach sportowych i merytorycznych dotyczących wpływu aktywności ruchowej na zdrowie. Z przekazanych przez Fundację ING Dzieciom środków Klub kupił także specjalny wózek, umożliwiający bezpieczne i profesjonalne uprawianie parabadmintona.

 

To oczywiście jedynie kilka wybranych projektów. Dzięki zaangażowaniu pracowników ING podczas Biegnij Warszawo i Maszeruję Kibicuję 2018, Pomarańczowa Siła dotarła do dzieci i młodzieży z 10 miejscowości w całej Polsce. 
 

O Pomarańczowej Sile w 2018 roku