Konkurs Pomarańczowa Siła 2018 rozstrzygnięty!

30 stycznia 2019

Dzięki drużynie ING w Biegnij Warszawo 2018 dzieci z 10 miejscowości będą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach sportowych i warsztatach zdrowego odżywiania.

W Biegnij Warszawo oraz Maszeruję-Kibicuję w 2018 roku udział wzięło 708 biegaczy i 585  maszerujących pracowników ING. Za każdą z tych osób ING Bank Śląski przekazał Fundacji ING Dzieciom darowiznę – łącznie 100 050 zł . Z tych środków zorganizaowaliśmy - jak co roku - konkurs Pomarańczowa Siła, aby wesprzeć projekty, w których dzieci i młodzież uprawiają sport i uczą się zdrowego trybu życia.

W konkursie wzięło udział 51 organizacji pozarządowych, rekomendowanych przez pracowników ING. 47 wniosków spełniło kryteria formalne. Wnioski najpierw oceniła komisja konkursu, następnie na 15 najwyżej ocenionych projektów, od 16 do 25 stycznia, głosować mogli wszyscy pracownicy ING. W głosowaniu udział wzięło 1485 osób. To nasz kolejny rekord! W zeszłym roku zagłosowało 1137 osób.
Fundacja ING Dzieciom grantami finansowymi nagrodzi 10 projektów, które otrzymały najwięcej głosów, w sumie będzie to 100.050 zł. Projekty będą realizowane od marca do sierpnia 2019 r.

Bardzo dziękujemy wszystkim organizacjom, które zgłosiły swoje projekty w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy!

Lista zwycięzców:

  • Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Pomocna Dłoń" w Tarnowskich Górach – projekt „Szlachetne zdrowie  - świadomie się odżywiamy i jesteśmy aktywni"
  • Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury – projekt „ROWELOVE. Pomarańczowa siła na dwóch kółkach"
  • Miejski Klub Sportowy Imielin – projekt „Turbo dzieciaki! Treningi parabadmintonowe dzieci niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich"
  • Stowarzyszenie Świętego Filipa Nereusza, Ruda Śląska – projekt „Aktywnie i z pasją"
  • Stowarzyszenie Ludowe Chata Bogucka, Bogucice Pierwsze – projekt „SPORTOWA I ZDROWA CHATA BOGUCKA"
  • Stowarzyszenie Wspólnie dla Mieszkańców Żelisławic – projekt „ZDROWO I AKTYWNIE W ŻELISŁAWICACH"
  • Stowarzyszenie Miłośników Sportu w Stróży – projekt „Białe szaleństwo. Cała szkoła jeździ na nartach"
  • Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji „Dorośli-Dzieciom" w Orzeszu-Zazdrości – projekt „Korekcja wad postawy poprzez aktywność fizyczną"
  • Fundacja Arka, Łódź – projekt „Pomarańczowa Akademia Sportu i Zdrowia"
  • Fundacja Pomocy Społecznej „Okruszek Szczęścia", Lubicz Dolny – projekt „Zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich w Gminie Lubicz"