Niezapomniana zima w Wiśle!

21 marca 2018

W ośrodku Fundacji ING Dzieciom w Wiśle gościliśmy na zimowiskach dzieci i młodzież z Płocka, Brzozowa i z Nowego Miasteczka.

Od połowy stycznia do końca lutego dzieci mogły cieszyć się zimowym urokiem Wisły. Każda z grup miała cel przewodni swojego turnusu. Goście z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku pracowali nad swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi. Zespół Świetlic Środowiskowych w Brzozowie na Podkarpaciu postawił wykorzystać turnus na rozwijanie zdolności społecznych i integrację dzieci. Ferie „na wesoło i zdrowo” spędziła grupa z Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku w województwie lubuskim, która ćwiczyła nawyki zdrowego spędzania czasu wolnego.

 

 

Uczestnicy zimowisk odkrywali malowniczy region Beskidów. Byli w Trójwsi Beskidzkiej, gdzie w Chacie Kawuloka zobaczyli, jak dawniej żyli mieszkańcy górskich terenów. W Centrum Pasterskim w Koniakowie dowiedzieli się, jak z owczej skóry powstaje wełna. W Chlebowej Chacie w Brennej samodzielnie wypiekali podpłomyki. Oczywiście dzieci wędrowały też po górach. Zdobyły szczyty Szyndzielni i Czantorii. Śniegu w Wiśle nie zabrakło i dzieci mogły zjeżdżać na jabłuszkach i bawić się w białym puchu na zboczach pobliskiej góry Jarzębata. Poza niewątpliwymi walorami widokowymi Beskidów, nasi goście mieli okazję skorzystać także z oferty kulturalnej regionu. Dzieci wybrały się na przedstawienie „Król Maciuś I” do Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Były również w kinie na filmie „Cudowny chłopak”. Grupa z Brzozowa podążała szlakiem skoczków narciarskich. Odwiedzili Skocznię im. Adama Małysza w Wiśle-Malince oraz Galerię Adama Małysza. Ogromną frajdę dzieciom sprawiło kibicowanie równieśnikom podczas Międzynarodowego Konkursu Dzieci w Skokach Narciarskich w Wiśle-Centrum. Sukcesy najmłodszych zawodników bardzo zainspirowały uczestników zimowiska.

 

 

"Dzięki bogatej ofercie Fundacji ING Dzieciom wybraliśmy się na wiele ciekawych wycieczek. Bardzo dobra baza dydaktyczna dała nam możliwość prowadzenia  różnorodnych zajęć. Fundacja ING to przede wszystkim kompetentny zespół ludzi, profesjonalnie realizujący swoje zadania na każdym szczeblu" - tak swoje wrażenia opisał opiekun jednej z grup.

Zima w Wiśle powoli się kończy. Ale za rok znów będzie można do nas przyjechać na zimowisko. Na jesieni planujemy ogłosić kolejny konkurs na najlepsze pomysły Turnusów Uśmiechu.