Fundacja ING Dzieciom bierze udział w Kato Urban Corner (KUC)

29 lipca 2022

Jest to przede wszystkim wystawa, ale również miejsce spotkań i przestrzeń do realizacji warsztatów, otwarta dla każdego w Katowicach u zbiegu ulic Pocztowej i Młyńskiej, aż do końca września 2022!

Odwiedzając KUC można zapoznać się z interaktywną wystawą o 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju, zagrać w ciekawe gry online oraz wziąć udział w różnych spotkaniach i warsztatach – kalendarz wydarzeń znajdziecie na stronie www.katourbancorner.pl


Nasza Fundacja ING Dzieciom w ramach KUC przygotowała również kilka wydarzeń:

  • 10 sierpnia 2022, godz. 17.00 – Biblioterapeutyczny warsztat dla dzieci na podstawie ukraińskiego wydania książki „Lucjan Lew, jakiego nie było”. 
  • 27 sierpnia 2022, godz. 15.00 - Uważaj co kupujesz - skąd pochodzą nasze ubrania? Spotkanie z Justyną Bednarek, autorką książki "Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli".
    W trakcie spotkania zwrócimy uwagę na to skąd pochodzą nasze ubrania, jaką drogą trafiają do sklepów, a także w jakich warunkach powstają. Zainspirujemy dzieci do samodzielnego sprawdzania pochodzenia swoich ubrań i poruszymy temat fast fashion i dlaczego powinniśmy nauczyć się ograniczać nasze zachcianki zakupowe. Zapisy TUTAJ > https://katourbancorner.pl/wydarzenie/ty-tez-mozesz-uratowac-swiat/?wcs_timestamp=1661612430


Planujemy jeszcze 2 spotkania – terminy podamy wkrótce.

Fundacja ING Dzieciom jest także Partnerem BIBLIOTECZKI, dostępnej na miejscu w przestrzeni KUC.

Cała inicjatywa została zorganizowana dzięki Mamy Projekt w ramach Światowego Forum Miejskiego.