Pomoc dla Fundacji Happy Kids

19 lipca 2022

Ostatnia transza z naszej wspólnej zbiórki z ING Bankiem Śląskim, w kwocie 110 tys zł, trafiła do Fundacji Pomocy Dzieciom Happy Kids, która od wielu lat prowadzi Rodzinne Domy Dziecka, a obecnie od wybuchu wojny ewakuowała blisko 1500 dzieci z domów dziecka z terenów Ukrainy.

Dzięki tej darowiźnie Happy Kids zorganizuje dalszą profesjonalną opiekę nad dziećmi z ukraińskich domów dziecka w Polsce. Zakupi również i przekaże dzieciom misie firmy Feel Bear. Są to wyjątkowe pluszaki, które mają w sobie zaszyte kołysanki i bajki terapeutyczne autorstwa psycholog i psychiatry, mgr Joanny Firlej-Ciasnocha i czytane przez ukraińską lektorkę. Pomagają one odnaleźć się w nowej sytuacji oraz odbudować spokojne i bezpieczne otoczenie dla dzieci, które doświadczyły wojennej traumy. 

Dodatkowo Fundacja ING Dzieciom przekaże Happy Kids 500 sztuk książek terapeutycznych „Lucjan lew, jakiego nie było”, którą w tym roku wydaliśmy w ukraińskiej wersji językowej. Trafią one do ukraińskich dzieci z domów dziecka i pieczy zastępczej.

Zbiórka #PomocUkrainie została zakończona, ale nadal można kontynuować wpłaty z tytułem przelewu „Ukraina” na rachunek Fundacji ING Dzieciom: 22 1050 1070 1000 0001 0003 9890