Nowe scenariusze na podstawie książki "Lucjan lew, jakiego nie było"

26 maja 2023

Szukacie pomysłu na ciekawe lekcje dla dzieci? Pobierzcie bezpłatne scenariusze bajkoterapeutyczne na podstawie książki "Lucjan lew, jakiego nie było" Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

W osiemnaście lat po premierze książka "Lucjan lew,  jakiego nie było" wciąż pomaga dzieciom. Każdego roku przekazujemy setki egzemplarzy nauczycielom, edukatorom i rodzicom szukającym mądrych książek dla dzieci. Książka żyje również za sprawą wolontariuszy ING, którzy czytają ją w przedszkolach i szkołach, domach dziecka. 

W 2022 roku przygotowaliśmy ukraińskie wydanie przygód Hani i jej przyjaciela Lucjana, aby dać wsparcie dzieciom wyrwanym ze swojego życia przez wojenne niepokoje. Za pośrednictwem organizacji pomagających uchodźcom, książka trafiła do dzieci w całym kraju. 

Widząc ogromną potrzebę wzmacniania odporności psychicznej dzieci w czasach, gdy tak wiele z nich nie radzi sobie z presją, stresem i oceną, w tym roku postanowiliśmy rozwinąć ten temat w scenariuszach dla nauczycieli, rodziców oraz wolontariuszy ING. Powierzyliśmy to zadanie Fundacji Zaczytani, która od lat pomaga w lepszym zrozumieniu bajkoterapii i jej zastosowania w pracy z dziećmi. 

Zapraszamy do pobrania bezpłatnej publikacji na temat bajkoterapii, w której znajdziecie: 

  • cztery scenariusze grupowych i indywidualnych warsztatów, 
  • dwa eksperckie artykuły: "Dobre myśli - dobre życie, czyli jak zdrowe narracja i przekonania wspierają w codzienności" i "Rezyliencja, czyli jak pomóc sobie i dzieciom wyrwać się z błędnego koła stresu. Jak radzić sobie ze stresem?". 
    Pobierz