Rozwijamy się!

20 czerwca 2019

Tym razem pogoda nie rozpieszczała wolontariuszy ING z Łodzi.

W trakcie trzech dni prac mieli do czynienia zarówno z deszczem i chłodem, jak i upałami. Ale twierdzą, że warto było, a my patrząc na ogrom wykonanych prac przyznajemy im rację!

Celem projektu „Rozwijamy się” było zwiększenie aktywności dzieci na świeżym powietrzu, edukacja w zakresie zdrowego odżywiania oraz poszerzenie wiedzy o roli finansów w codziennym życiu.

 

 

Dzięki wolontariuszom ING, dzieci uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 47 w Łodzi mogą korzystać z nowych sprzętów sportowych, gier edukacyjnych, a posiane warzywa są już wykorzystywane do przygotowywania zdrowych posiłków. Prace remontowe na tarasie dały przedszkolakom nową przestrzeń do zabaw i organizowania uroczystości. Założone kwietniki, pomalowany plac zabaw i odmalowana ściana przy tarasie upiększyły otoczenie, w którym dzieci spędzają swój czas.

 

 

Sporą atrakcją była dla przedszkolaków wycieczka do banku, gdzie nasz kolega Tomek przeprowadził lekcję, z której maluchy dowiedziały się jaką rolę pełnią finanse i bank w naszym codziennym życiu. Planowały budżet, "oceniały zdolność kredytową" i starały się zebrać środki na realizację swoich marzeń.