Pomarańczowa siła ponownie w grze… Inauguracja programu i ogłoszenie wyników

13 maja 2022

Pomarańczowa Siła to program Fundacji ING Dzieciom wspierający aktywność sportową dzieci z niepełnosprawnościami. Istnieje dzięki zaangażowaniu pracowników ING, którzy biorą udział w corocznym biegu masowym Biegnij Warszawo.

Za każdego biegacza ING Bank Śląski wpłaca na konto fundacji 100 złotych. W tym roku fundacja otrzymała 63.900 złotych, które przeznaczy na wsparcie sześciu organizacji. Dzięki tej współpracy setki dzieci w całej Polsce weźmie udział w zabawach i zawodach sportowych, a także będzie mogło uczestniczyć w regularnych zajęciach piłkarskich. Ambasadorką Programu jest mistrzyni paraolimpijska w sprincie - Alicja Jeromin, która swoją postawą pokazuje dzieciom z niepełnosprawnościami, że sport jest dla wszystkich. 
 

W tym roku w programie Pomarańczowa Siła granty w wysokości 10.650 złotych otrzymali:

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi nr 5 w Sosnowcu,
  • Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim,
  • Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (Klub Myszki Norki w Warszawie),
  • Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym ,,Bliżej nas” w Tychach,
  • Zespół Szkół Specjalnych nr 14 im. Ambasadorów Praw Człowieka w Gorzowie Wielkopolskim,
  • Fundacja Aktywnej Rehabilitacji – region śląski. 
     

Dzisiaj, 13 maja, otwieramy program Pomarańczowa Siła 2022 XVIII SOSNOWIECKĄ OLIMPIADĄ SPORTOWĄ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ, w której podejmuje rywalizację aż 125 dzieci.

Jesteśmy na miejscu i razem z wolontariuszami ING dopingujemy dzieci w ich sportowych zmaganiach. Cieszymy się, że Pomarańczowa Siła inspiruje do rozwijania pasji i zachęca do aktywności fizycznej dzieci z niepełnosprawnościami - podkreśla Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu Banku i Prezes Fundacji ING Dzieciom.