konkurs grantowy "Dobry Pomysł 2021" dla wolontariuszy ING

1 października 2021

W ING każdy może przeznaczyć w ciągu roku 8 godzin czasu pracy na wolontariat. Możliwość taką gwarantuje regulamin pracy. W strategii ING stawiamy na ekologię, edukację, w tym edukację finansową oraz włączanie w życie społeczne osób z niepełnosprawnościami. Najlepsze są akcje, które odpowiadają na potrzeby beneficjentów.

Dobry Pomysł to grantowy program dla wolontariuszy ING, w którym najlepsze pomysły na działania społeczne nagradzane są grantem w wysokości 6.000 złotych. W programie może wziąć udział każdy pracownik ING Polska i swoim projektem wesprzeć wybranego przez siebie partnera społecznego, na przykład szkołę, bibliotekę czy klub sportowy.

- O programie Dobry Pomysł dowiedziałam się od koleżanek z oddziału, które w ramach wcześniejszej edycji zorganizowały odnowienie świetlicy w miejscowej szkole podstawowej. Pomyślałam, że chętnie mówię na temat pomocy, ale rzadko swoje słowa przekładam na realne działania, więc skoro pracodawca daje mi środki finansowe na pomoc innym, to najwyższy czas to zmienić. Tak zrodził się pomysł na zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci z biednych rodzin w Świdnicy. To wszystko nie doszłoby do skutku, gdyby nie ogromne wsparcie naszego banku - Wolontariuszka, Region Detaliczny Wrocław

Przeczytajcie więcej w panelu wolontariusza ING.