Znamy zwycięzców konkursu na turnusy edukacyjne

15 listopada 2018

Ogłaszamy wyniki konkursu na najciekawsze pomysły na turnusy edukacyjne

Na turnusy edukacyjne od lutego do kwietnia 2019 zapraszamy następujące szkoły, które przedstawiły najciekawsze pomysły na połączenie nauki z praktyką oraz nabywaniem kompetencji społecznych przez uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przysłane wnioski. 

Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Wojanowie

„100 lat Niepodległej. Poznaję Moją Ojczyznę” – dzieci będą odkrywać historię i przyrodę Beskidu Śląskiego, pracując razem metodą projektu. Każda grupa przedstawi pozostałym, czego się nauczyła. Rola nauczyciela to mentoring i wspieranie uczniów w ich samodzielnych działaniach.

25 lutego - 8 marca 2019 r.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach

„Razem w życiu i w szkole”- zajęcia przyrodnicze w terenie, matematyka wykorzystana do pracy detektywa oraz odprężenie na arteterapii, to alternatywne metody pracy, które pomogą uczniom z Wojkowic na jeszcze lepszą integrację z rówieśnikami.

11 marca - 22 marca 2019 r.

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boruszowicach

„Aktywnie, kreatywnie i bez kompleksów w przyszłość” - Spektakl teatralny, warsztaty dziennikarskie, nauka myślenia logicznego i naukowego podejścia do rzeczywistości, to główne tematy działań uczniów. Turnus ma być inspiracją do wyboru drogi zawodowej.

25 marca - 5 kwietnia 2019 r.