Znamy zwycięzców konkursu na turnusy edukacyjne!

15 listopada 2018

Ogłaszamy wyniki konkursu na najciekawsze pomysły na turnusy edukacyjne w 2019 r.

Na turnusy edukacyjne od lutego do kwietnia 2019 zapraszamy następujące szkoły, które przedstawiły najciekawsze pomysły na połączenie nauki z praktyką oraz nabywaniem kompetencji społecznych przez uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przysłane wnioski. 

Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Wojanowie

„100 lat Niepodległej. Poznaję Moją Ojczyznę” – dzieci będą odkrywać historię i przyrodę Beskidu Śląskiego, pracując razem metodą projektu. Każda grupa przedstawi pozostałym, czego się nauczyła. Rola nauczyciela to mentoring i wspieranie uczniów w ich samodzielnych działaniach.

25 lutego - 8 marca 2019 r.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wojkowicach

„Razem w życiu i w szkole”- zajęcia przyrodnicze w terenie, matematyka wykorzystana do pracy detektywa oraz odprężenie na arteterapii, to alternatywne metody pracy, które pomogą uczniom z Wojkowic na jeszcze lepszą integrację z rówieśnikami.

11 marca - 22 marca 2019 r.

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Boruszowicach

„Aktywnie, kreatywnie i bez kompleksów w przyszłość” - Spektakl teatralny, warsztaty dziennikarskie, nauka myślenia logicznego i naukowego podejścia do rzeczywistości, to główne tematy działań uczniów. Turnus ma być inspiracją do wyboru drogi zawodowej.

25 marca - 5 kwietnia 2019 r.