Z talerza do doniczki - spotkanie online dla dzieci

5 czerwca 2020

Jak z pestek owoców wyhodować rośliny ozdobne? Jak ukorzenić papaję czy mango? Ile mamy odmian daktyli? Na te i inne pytanie podczas spotkania online odpowie Witold Szwedkowski – współtwórca Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej.

Spotkanie będzie okazją, aby spojrzeć na to, co mamy na talerzu, zastanowić się, skąd wziął się dany owoc i czy możemy mu dać drugie życie. 

17 czerwca o 17:00 zapraszamy dzieci, rodziców, opiekunów i wszystkich zainteresowanych zabawą z roślinami. Nawet jeśli mieszkamy w bloku i mamy tylko kwiaty w doniczkach, możemy dbać o przyrodę, uprawiać ogrodnictwo miejskie i chronić to, co najcenniejsze. Mamy nadzieję, że spotkaniem tym zasiejemy w niejednym sercu czułość do natury. 

Spotkanie odbędzie się w formie transmisji na żywo na profilu Fundacji ING Dzieciom na Facebooku. 

Zachęcamy do odwiedzenia strony wydarzenia i zapisania się na nie.

 

zdjęcie: Małgorzata Rozenau

Witold Szwedkowski - Z wykształcenia psycholog. Studiował też historię sztuki. Obecnie realizuje się jako działacz kultury, poeta, artysta wizualny, aktywista miejski i nauczyciel akademicki. Lubi inspirować i łączyć ludzi wokół roślin.

Prowadzi warsztaty i spacery edukacyjne. Uprawia i propaguje różne formy ogrodnictwa miejskiego. Od roku 2005 zajmuje się Miejską Partyzantką Ogrodniczą. Od 2010 realizuje swój pomysł na Schronisko Dla Niechcianych Roślin - ogólnopolską sieć osób organizujących adopcje roślin parapetowych.

W roku 2017 zainicjował cykliczne święto Światowego dnia siania dyni w miejscach publicznych. Kilkukrotnie nominowany do tytułu Osobowość Roku, w 2017 uhonorowany tytułem Lokalny Bohater w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego we współpracy z Muzeum Śląskim w Katowicach.