Z ING wciąż płynie pomoc dla dzieci z Ukrainy

27 czerwca 2022

Dzięki wsparciu dla programu Health4Ukraine (health4ukraine.com), uda się przekazać blisko 800 elektronicznych kodów, każdy o wartości 500 złotych, do wykorzystania w 2022 roku na zakupy we wszystkich aptekach na terenie Polski.

Fundacja ING Dzieciom przekazała 440 tysięcy złotych ze zbiórki charytatywnej #PomocUkrainie organizowanej wspólnie z ING Bankiem Śląskim do ośrodków i fundacji, które pomagają potrzebującym uchodźcom z Ukrainy. 

 

 

- Cieszymy się, że w takiej formie również możemy pomóc dzieciom z Ukrainy. Od początku wojny, staramy się wspierać organizacje, które niosą im pomoc. Sami opiekujemy się grupą dzieci z domu dziecka z Zaporoża i wiemy, jak ważny i niezbędny jest szybki dostęp do leków, artykułów medycznych czy innych produktów aptecznych – mówi Joanna Dymna-Oszek, Prezes Fundacji ING Dzieciom i Dyrektor Biura Zarządu Banku w ING Banku Śląskim.

 

Wsparcie trafiło do:

➡️ DOZ Fundacji Dbam o Zdrowie (partner programu Health4Ukraine) na dofinansowanie zakupu leków i innych produktów w dowolnej aptece w Polsce, dla najmłodszych przymusowych migrantów z Ukrainy przebywających w Polsce - 400 tys. zł.

➡️ Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej na wsparcie dzieci niewidomych z Ukrainy - 20 tys. zł,

➡️ Oddział Pediatrii Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej na zakup artykułów higieniczno-pielęgnacyjnych i medycznych dla małych pacjentów z Ukrainy – 20 tys. zł.