Nagrania wystąpień prelegentów spotkania #Silni. Inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami

6 grudnia 2019

15 listopada 2019 roku, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Tolerancji zorganizowaliśmy spotkanie pt. #Silni. Inspirujące historie osób z niepełnosprawnościami.

Nasi Goście opowiedzieli o tym, jak sport, muzyka czy działalność społeczna pomagają dzieciom osiągać sukcesy, czuć się pewniej, radzić sobie z codziennością i czerpać radość z życia. Spotkanie to było okazją do refleksji – jak społeczeństwo, szkoła, dom mogą wspierać dzieci i ich rodziny.

Na naszym kanale na YouTube prezentujemy nagrania wystąpień prelegentów.

 

Marcin Ryszka - Bariery są tylko w naszej głowie - mistrz świata w pływaniu osób niewidomych opowiada o tym, że bariery istnieją tylko w naszej głowie.

Małgorzata Martyniak - By z zespołem było raźniej, czyli dlaczego założyłam stowarzyszenie - mama dziecka z Zespołem Downa opowiada o powodach jakie skłoniły ją do założenia stowarzyszenie.

Paweł Korczewski - Kiedy niemożliwe staje się możliwe - uczestnik Turnusu Uśmiechu opowiada o przełamywaniu barier i obaw u dzieci z niepełnosprawnościami.

Krzysztof Zieliński - Życie jest po prostu piękne! - opowieść o własnej niepełnosprawności i niepełnosprawności swojego dziecka.

Przemysław Sobieszczuk - Siła w EB - założyciel organizacji DEBRA, wspierającej osoby chore na epidermolysis bullosa (EB) uświadamia, że każdy z nas ma w życiu wyzwania, z którymi musi się zmierzyć. 

Małgorzata Płonka - Droga do marzeń - mama Grzegorza Płonki przedstawia historię syna, zmagania z zapewnieniem mu właściwej edukacji oraz jego drogę do muzyki.

Grzegorz Płonka - koncert - Grzegorz wykonał m.in. "Światło księżyca" Claude'a Debussy'ego oraz "Kołysankę" Aleksandra Iljinskiego.