Przedłużamy zapisy do "Pomarańczowej Siły" 2019/2020

11 lutego 2020

Opiekunowie mogą zgłaszać swoje drużyny do niedzieli 16 lutego.

Przedłużyliśmy zapisy do olimpijskiej edycji programu Pomarańczowa Siła 2019/2020 do niedzieli 16 lutego!

Jest o co grać, bo 22 zakwalifikowane szkoły, kluby sportowe, organizacje pozarządowe i inne podmioty pracujące z dziećmi z niepełnosprawnościami narządów ruchu, wzroku lub słuchu wygrają sprzęt sportowy i 5 miesięcy zabawy pod okiem ambasadorów: Alicji Jeromin, Michała Pola i Marcina Ryszki.

Nie czekaj – zgłoś drużynę już dziś!

W tym roku Fundacja ING Dzieciom kieruje program „Pomarańczowa Siła” do organizacji pracujących z dziećmi z niepełnosprawnościami (klasy 1-8 szkoły podstawowej). Inicjatywa ma charakter integracyjny – drużyny mogą zgłosić maksymalnie 12 zawodników, w tym co najmniej 6 z niepełnosprawnościami narządu ruchu, wzroku lub słuchu.

Decyzją organizatorów, zapisy do olimpijskiej edycji zostały przedłużone i potrwają do niedzieli 16 lutego, do końca dnia.

 

Jak się zgłosić?

Aby zgłosić swoją drużynę do zabawy, wystarczy przygotować plik multimedialny, który pokaże, jak pokonujecie bariery na drodze do realizacji sportowej pasji.

Forma materiału jest dowolna – zawodnicy razem z opiekunem mogą nagrać film czy piosenkę, zrobić zdjęcie czy przygotować prezentację multimedialną.

Gotowy materiał należy przesłać za pomocą formularza konkursowego na stronie http://www.pomaranczowasila.pl/.

Czas na przesłanie zgłoszenia upłynie w niedzielę 16 lutego z końcem dnia.

 

Ostatnia szansa na sportową zabawę

Do kolejnego etapu „Pomarańczowej Siły” zakwalifikują się 22 drużyny, które prześlą najbardziej inspirujące i kreatywne zgłoszenia. Zakwalifikowane drużyny poznamy już 20 lutego.

Finaliści programu od lutego do czerwca będą uczestniczyć w sportowej zabawie pod okiem ambasadorów – Alicji Jeromin, Michała Pola i Marcina Ryszki. Każdy miesiąc rozpocznie się od wysyłki do szkół i klubów sprzętu sportowego. Każdy miesiąc to inna dyscyplina sportu. Na stronie programu pojawi się film, na którym ambasadorzy zaproponują uczestnikom ćwiczenia. Zadaniem zespołu będzie aktywna zabawa przy wykorzystaniu otrzymanego sprzętu w najbardziej kreatywny sposób.

Drużyna, która wykaże się największym zaangażowaniem w danym miesiącu, wygra wyjątkowe spotkanie z ambasadorami, którzy odwiedzą jej miejscowość i przeprowadzą w niej niezapomniany trening.

 

Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.