ING i Zwolnieni z Teorii!

26 lipca 2023

Podsumowanie programu „Krok do przodu”

 

Aż 16,5 tysiąca uczniów, 884 nauczycieli i 6,2 tysiąca młodych ukończyło 1200 projektów w tegorocznej edycji olimpiady. 10 niesamowitych pomysłów z programu „Krok do Przodu” banku i Fundacji ING Dzieciom zostało wyróżnionych. Efektem zaangażowania było dotarcie aż do 4 mln beneficjentów.


Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” to coś więcej niż „zwykłe zawody”. To niepowtarzalna okazja, by młodzi pokazali światu swoje umiejętności i zrobili coś dobrego dla innych. Konkurs daje możliwość przetestowania swoich sił w tworzeniu pierwszych projektów społecznych i zdobycia bezcennego doświadczenia. 

Dzięki wsparciu mentorów i dostępowi do praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania, uczestnicy mogą rozwijać swoje zdolności i kompetencje a udział nagradzany jest prestiżowymi, uznawanymi na całym świecie certyfikatami biznesowymi. 

 

🏆 Złotego Wilka w temacie kultura otrzymał projekt „BezGańby”. Pielęgnowanie ślōnskij gŏdki, regionalnych tradycji, obyczajów. To wszystko cele grupy projektowej z Rybnika. Poprzez komunikację z odbiorcami w social mediach prezentowano i przybliżano zagadnienia związane ze śląskością. Projekt był mentorowany przez Sławka Gwioździka i Izę Olech-Pytkowską z ING.
 

Ponadto 9 projektów zostało nagrodzonych Srebrnymi Wilkami, czyli nagrodą dla najlepszych projektów w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, śląskim (2), warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim.


Duże uznanie dla wszystkich młodych ludzi, którzy realizują projekty społeczne w ramach „Zwolnieni z Teorii”. Z jednej strony zyskują poczucie sprawstwa, wiarę w siebie i budują cenne kompetencje na przyszłość, z drugiej strony wnoszą do życia społecznego pozytywne zmiany, zwracają uwagę na ważne tematy, dzielą się swoimi pasjami i umiejętnościami. Wspieranie zespołów w ich drodze do celu jest dla nas, mentorów, cennym i wartościowym doświadczeniem – mówi Maja Chabińska Rossakowska, Dyrektor HR w naszym banku, Przewodnicząca Rady Fundacji ING Dzieciom.
 

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” to niepowtarzalna okazja, aby młodzi pokazali światu swoje umiejętności i zrobili coś dobrego dla innych. To szansa, aby przetestować swoje siły w tworzeniu pierwszych projektów społecznych i zdobyć bezcenne doświadczenie. Dzięki wsparciu mentorów i dostępowi do praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania, uczestnicy mogą rozwijać swoje zdolności i kompetencje, a udział nagradzany jest prestiżowymi, uznawanymi certyfikatami biznesowymi – powiedziała Joanna Warmuz, Sustainability Expert w ING.
 

Platforma edukacyjna Zwolnieni z Teorii powstała w 2014 roku, by dać każdemu młodemu człowiekowi możliwości darmowego nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: współpraca, komunikacja czy przywództwo.

 
Źródło: Informacja prasowa ING Banku Śląskiego