Pilotażowa edycja funduszu Dobry Pomysł zakończona!

13 listopada 2023

Łącznie od czerwca do października wolontariusze ING zgłosili aż 75 projektów na działania na rzecz dzieci i młodzieży

 

W czerwcu tego roku po razy pierwszy ogłosiliśmy Dobry Pomysł w formie funduszu. Zmiana ta pozwoliła wolontariuszom ING na szybsze - niż w ramach konkursu - uzyskanie wsparcia finansowego i merytorycznego na realizację projektu społecznego z wybranym przez siebie beneficjentem.

Łącznie od czerwca do października zgłoszono aż 75 projektów. Fundacja ING Dzieciom dofinansowała 58 z nich na łączną kwotę 302 862 zł. Wśród projektów dominują edukacyjne – 19, następnie projekty remontowo-budowlane – 15, sportowe – 14 i na końcu artystyczne – 10.

Swój udział i zaangażowanie zgłosiło aż 254 wolontariuszy z takich miast, jak: Katowice, Zawiercie, Gdynia, Knurów, Lubin, Legnica, Wrocław, Stryków ,Bieruń, Kraków, Koziegłowy, Łódź, Warszawa, Kluczbork, Wieluń, Rzeszów, Włocławek, Świdnica, Tarnowskie Góry, Bielsko-Biała, Pińczów, Gdynia, Siedlce, Andrychów, Czekanów i Poznań.

Wolontariusze ING w swoich projektach nieustannie zwracają uwagę na ważne i aktualne problemy najmłodszych. Realizują swoje działania na rzecz bardzo różnych grup dzieci i młodzieży - przebywających w domach dziecka, szkołach i przedszkolach, a także w placówkach specjalnych i integracyjnych. Wśród wybranych partnerów społecznych pojawiają się także organizacje pozarządowe – na przykład hospicjum dla dzieci lub stowarzyszenie promujące siatkówkę. Najważniejsze jest jednak to, że każdy z projektów jest szyty na miarę potrzeb danej grupy dzieci. Uwzględnia ich potrzeby i możliwości, jest bardzo dobrze przemyślany i zaplanowany, również pod kątem finansowym. A także to, że angażuje tak wielu wolontariuszy ING, którzy dzielą się z innymi swoim czasem, uwagą, wiedzą i pasjami.

Uwaga! W chwili, gdy powstaje ten materiał wiele projektów zostało już sfinalizowanych, reszta jest jeszcze w trakcie realizacji - zostaną ukończone w tym roku. Trzymamy kciuki za wolontariuszy i życzymy dobrych spotkań z najmłodszymi!