Pakujemy Pomarańczowe Plecaki

16 sierpnia 2021

Koniec wakacji to w ING Banku Śląskim czas charytatywnej zbiórki Pomarańczowy Plecak. Co roku pracownicy banku wspierają setki dzieci, które potrzebują pomocy, żeby dobrze zacząć nowy rok szkolny. W tym roku my także włączamy się do akcji.

Pomarańczowy Plecak to inicjatywa, w której pracownicy banku zbierają przybory szkolne tworząc w pełni wyposażone wyprawki. Później przekazują je dzieciom z placówek potrzebujących wsparcia, domów dziecka, domów samotnej matki, ochronek i innych organizacji niosącym pomoc najmłodszym. Do tej pory wolontariusze pomogli tysiącom dzieci z całej Polski, wszędzie tam, gdzie według nich pomoc była potrzebna, bo Pomarańczowy Plecak to akcja oddolna. To pracownicy ING decydują, która organizacja otrzyma wsparcie.


Odpowiedzialność społeczna to fundamentalna wartość ING. O tym, że warto dzielić się dobrem, pracowników Banku nie trzeba przekonywać. Świadectwem jest świetnie działający wolontariat pracowniczy.
Pomagając innym dostaję niezwykłą siłę do działania. Widzę sens życia i istnienia - wolontariuszka z Katowic.
Naszą wspólną misją jest współtworzyć świat, w którym każde dziecko czuje się jak u siebie, dlatego cieszymy się, że możemy być częścią akcji wspierającej dzieci w powrocie do szkoły.