Z okazji Dnia Dziecka mamy dla młodych czytelników dwie niespodzianki...

1 czerwca 2022

Premierę audiobooka „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” oraz książkę „Lucjan lew, jakiego nie było” w ukraińskiej wersji językowej.


Świętując w tym roku Dzień Dziecka, przygotowaliśmy dla młodych czytelników dwie propozycje książkowe. Jedną z nich jest audiobook „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli”. Mamy nadzieję, że dzięki niemu dzieci odkryją lub wzmocnią potrzebę dbania o otaczające nas środowisko. Kolejna niespodzianka to ukraińska wersja książki online „Lucjan, lew jakiego nie było”. Liczymy, że historia lwa Lucjana i Hani spodoba się dzieciom z Ukrainy i podniesie je na duchu w trudnych dla nich chwilach. Wszystkim życzymy miłego słuchania i czytania – mówi Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu Banku w ING Banku Śląskim oraz Prezes Fundacji ING Dzieciom.
 

Audiobook „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” dostępny jest na naszej stronie: https://www.ingdzieciom.pl/co-robimy/ekoopowiesci/audiobook-ty-tez-mozesz-uratowac-swiat oraz w aplikacji Spotify, na kanale ING Bank Śląski Podcasty. Jest to ciepła opowieść dla dzieci, która porusza ważne dzisiaj kwestie m.in. zmian klimatycznych, plastiku, konsumpcjonizmu, traktowania zwierząt. Pokazuje młodemu czytelnikowi, że ma wpływ na swoje otoczenie, a proste rozwiązania może stosować codziennie. Bo każda najmniejsza decyzja czy działanie mają duże znaczenie dla środowiska, zwierząt i ludzi. Książka, wydana w 2021 roku, jest dostępna bezpłatnie dla bibliotek, szkół i organizacji społecznych. Towarzyszą jej scenariusze zajęć lekcyjnych na temat ekologii.


Książka „Lucjan lew, jakiego nie było” powstała w ramach programu biblioterapeutycznego „W towarzystwie lwa”. Została napisana z myślą o dzieciach z chorobami onkologicznymi. Jej przekaz jest jednak bardzo uniwersalny – przygody bohaterów inspirują do pokonywania trudności i przeciwności losu poprzez przyjaźń i zaufanie. Książka od 2005 roku, towarzyszyła wielu małym pacjentom i trafiła już do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. Teraz udostępniamy ją również w ukraińskiej wersji językowej, dla młodych czytelników z Ukrainy, którzy doświadczają wielu trudnych przeżyć. Publikację można pobrać również na naszej stronie: https://www.ingdzieciom.pl/co-robimy/ksiazki/lucjan-lew-jakiego-nie-bylo-ua oraz czytać w formacie elektronicznym ISSUU. Wersja drukowana będzie dostępna w wakacje.Informacje o publikacjach

Audiobook „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli”

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Joanna Czaplewska

Lektorzy: Ewelina Sobczyk i Ireneusz Załóg - Studio IZ – TEKST

 

„Lucjan lew, jakiego nie było” – wersja w języku ukraińskim

Autor: Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Ilustracje: Joanna Jung

Konsultacja merytoryczna oryginału: Prof. dr hab. Katarzyna Krasoń

Opracowanie graficzne wersji ukraińskiej: Dorota Nowacka

Tłumaczenie i korekta wydania ukraińskiego: dr Oleksandra Bratchuk, Tetiana Pavlinchuk