Dzisiaj obchodzimy Dzień Walki z Dyskryminacją Osób z Niepełnosprawnością

5 maja 2023

To również Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

 

Ten ważny dzień ma na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat osób z niepełnosprawnościami oraz promowanie ich równych praw i szans, niezależnie od umiejętności czy fizycznego stanu zdrowia.

 

Fundacja ING Dzieciom angażuje się w działania na rzecz tworzenia równego społeczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z niepełnosprawnościami. Co roku, w ramach programu Pomarańczowa Siła, wspieramy ich aktywność sportową. Program istnieje dzięki Waszemu zaangażowaniu - pracowników ING w bieg masowy Biegnij Warszawo. Za każdego pracownika ING – biegacza, nasz bank przelewa na konto fundacji środki. W tym roku fundacja otrzymała 104 600 zł, które przeznaczyła na wsparcie aż 10 organizacji.

 

Już za tydzień, 12 maja, Wolontariusze ING wezmą udział i będą wspierać dzieci w konkurencjach sportowych podczas XIX Sosnowieckiej Olimpiady Sportowej dla Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością 🏆. Na wydarzeniu nie zabraknie również 🦁 Lwa Lucjana, który będzie zachęcał wszystkich do dobrej zabawy! 🏀