Więcej o nagrodzie
W ramach turnusu zapewniamy:
- zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 i 5-cio osobowych,
- 5 posiłków dziennie (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja),
- transport dzieci w trakcie trwania turnusu oraz zapewniamy powrót,
- inhalacyjne seanse w grocie solnej znajdującej się
na terenie obiektu pod opieką nauczyciela, - wyjazdy na basen,
- dogoterapię,
- fizykoterapię i gimnastykę ruchową,
- ogniska,
- gry i zabawy plenerowe i świetlicowe,
- wycieczkę autokarową zaproponowaną we wniosku konkursowym do wyboru (np. Pętla Beskidzka, Trójwieś, Bielsko-Żar-Żywiec, Cieszyn, Pszczyna),
- wycieczki górskie z przewodnikiem do wyboru (np. Stożek, Szyndzielnia, Klimczok),
- wyjścia i wyjazdy edukacyjne zaproponowane we wniosku konkursowym do wyboru (np. Muzeum Beskidzkie w Wiśle, Muzeum Narciarstwa w Wiśle, "Śladami Małysza”, Chlebowa Chata w Brennej, Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Rezydencja Prezydenta RP w Wiśle Czarne, Zapora w Wiśle Czarne, Źródła Białej i Czarnej Wisełki, Galerie Sztuki Ludowej w Istebnej i Koniakowie, teatralizacja w Teatrze Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej, ścieżka edukacyjna w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Istebnej, Park Rozrywki w Ochabach lub Żorach, Zabytkowa Kopalnia Luiza w Zabrzu)
Do dyspozycji kadry pedagogicznej i terapeutycznej w celu prowadzenia planowych zajęć dydaktycznych, wychowawczych oraz terapeutycznych udostępniamy dwie sale lekcyjne z pełnym wyposażeniem, małą świetlicę, salkę integracji sensorycznej i grotę solną.
W ośrodku istnieje możliwość przeprowadzenia przez kadrę gier i zabaw świetlicowych, projekcji filmów, zorganizowania dyskotek i karaoke.
W centrum Wisły, na obiektach ogólnodostępnych (park, plac zabaw, boiska wielofunkcyjne) istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć sportowych i rekreacyjnych.
Zabrania się przywożenia jakichkolwiek zwierząt do ośrodka.
Uwaga:
Zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i terapeutyczne w ośrodku oraz zajęcia w plenerze prowadzone przez waszych nauczycieli i wychowawców odbywają się w godzinach wolnych od wycieczek i wyjazdów.
W czasie trwania Turnusu Uśmiechu ośrodek wykorzystywany jest wyłącznie przez uczestników turnusu.
Po zaakceptowaniu wniosku, ostateczny program turnusu ustalają wspólnie koordynator turnusu po stronie wnioskodawcy i koordynator z ramienia Fundacji ING Dzieciom.