Pomarańczowa Siła 2023

17 marca 2023

Startujemy z nową edycją programu - wspieramy aktywność sportową dzieci z niepełnosprawnościami

 

Pomarańczowa Siła to program Fundacji ING Dzieciom, który wspiera aktywność sportową dzieci z niepełnosprawnościami. Istnieje dzięki zaangażowaniu pracowników ING w coroczny bieg masowy Biegnij Warszawo. Za każdego biegacza - pracownika ING - ING Bank Śląski przelewa na konto fundacji środki. W tym roku fundacja otrzymała 104 600 zł, które przeznaczyła na wsparcie aż 10 organizacji. Dzięki tej współpracy dzieci w całej Polsce wezmą udział w zawodach, biegach i olimpiadach, a także w regularnych zajęciach sportowych w ciągu roku szkolnego.

 

Już po raz kolejny Ambasadorką Programu jest Alicja Jeromin, mistrzyni paraolimpijska w sprincie, która swoją postawą wspiera dzieci z niepełnosprawnościami.

W tym roku w programie Pomarańczowa Siła granty po 10 000 zł otrzymają:

  1. Fundacja Tośka i Przyjaciele – Gliwice 
  2. Fundacja Sprawne Wspinanie – Kraków
  3. Stowarzyszenie Słoneczni – Płock
  4. Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” – Zamość
  5. Bieszczadzkie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Promyk Nadziei" - Ustrzyki Dolne
  6. Klub Sportowy RONIN - Tychy
  7. Zespół Szkół Specjalnych nr 14 - Gorzów Wielkopolski
  8. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi – Sosnowiec
  9. FAR Śląsk – Bieruń
  10. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy - Dąbrowa Górnicza

 

A już w najbliższą niedzielę, 19 marca, wspólnie z Fundacją Tośka i Przyjaciele weźmiemy udział w II Gliwickim Biegu Kolorowych Skarpetek - imprezie organizowanej z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Wydarzeniu będzie towarzyszyć piknik rodzinny oraz zbiórka środków na letnie półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami.

 

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy wesprzeć organizację wydarzeń i aktywności sportowych dla dzieci ze szczególnymi potrzebami w całej Polsce. To ważne, aby uczyć je wiary we własne możliwości i stwarzać przestrzeń do integracji z rówieśnikami – mówi Joanna Dymna-Oszek, Prezes Fundacji ING Dzieciom